gototop

Komentáre 2015-2016

Za príjemného slnečného dňa sa športovo aktívne deti z Bedmintonového krúžku vybrali na Bankov. Cestou sa veselo zabávali, spievali,

Čítať celý článok...
 

Už tradične si na našej škole 22. apríla pripomíname významný deň z environmentálneho kalendáraDeň Zeme.

Bolo to totiž práve 22. apríla v roku 1970, keď vedci, hlavne ekológovia v USA ovplyvnení fotografickými a telegrafickými snímkami z kozmu, dokumentujúcimi krehkosť a zraniteľnosť Zeme demonštračne vyzvali ku spoločnému celosvetovému úsiliu za ochranu Zeme so všetkým, čo ju robí jedinečnou.

Čítať celý článok...
 

2.9.2016 sa žiaci 6., 8. a 9. ročníka zúčastnili jednodňovej exkurzie v Bratislave.

Cieľom bolo spoznať NR SR, Bratislavský hrad a jeho nádvoria. V priestoroch NR SR spoznali štátne symboly, rokovaciu sálu, balkón v rokovacej sále. Vyskúšali si miesta, na ktorých sedia poslanci, ministri, ba aj prezident, novinári, verejnosť.

Pracovníci NR SR s komunikačného oddelenia svojim odborným výkladom spestrili program a odpovedali na zvedavé otázky našich žiakov.

Spoznať súčasnosť, minulosť a krásy hlavného mesta to bolo cieľom našej exkurzie.

Mitrová, Janičová

 

Krajské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín:

- súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy sa uskutočnila 2.5.2016 v Michalovciach. A ako sme uspeli:

3. miesto Juraj Klien 8.B

2. miesto Ester Rebeka Lauff 5.C

1.miesto Adam Trcka 6.C-získal postup na celoslovenskú prehliadku v Dolnom Kubíne.

Regionálna súťaž Štúrov Zvolen -súťaž v rétorike, zlepšení komunikačného prejavu

Našu školu reprezentoval žiak 6.C Adam Trcka. Bola to jeho prvá skúsenosť s takouto súťažou a reprezentoval nás úspešne. Získal 3. miesto v prvej kategórii.

Príprava: Janičová Alena

 

- podtitul: S knihou ku zdraviu

Pomocou čítania príbehu drogovo závislého Tomáša sme si priblížili svet okolo nás, svet krásny , ale aj ohrozujúci. Prepojili sme čítanie umeleckej denníkovej literatúry s encyklopedickou. To všetko, žiaci pretvorili do nádherných projektov, ktoré si vzájomne predstavili na projektovej hodine a vyhodnotení Týždňa hlasného čítania.

Triedy získali certifikáty, ale oveľa viac sme si cenili to, že sme sa navzájom obohatili a prežili zábavu a poučenie  - nie na internete, ale s knihou, teda s knihami.

Do projektu sme zapojili žiakov 8.A,8.B, 8.C, A 6.A triedy.

Pripravila: Janičová Alena

 


Stránka 3 z 9


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

Click to english information
rss
Zš na FCB