gototop

Úvod


žiaci ukazujú vlastnourobenú knižkuKačička Debbie Duck sa rozhodla, ze si nájde nových priateľov. Opustila svoj rybníček Pond a vydala sa na cestu. Vzlietla vysoko nad more Sea a stretla čajku Seagull .Tá sa jej veľmi páčila a preto ju poslala k svojmu rybníčku. Debbie Duck letela ďalej, až priletela na farmu Farm. Na farme sa zoznámila s kravičkou Cow a ovečkou Sheep . Aj ich poslala k svojmu rybníčku. Nakoniec priletela do mesta Town. Tam sa zoznámila so psíkom Dog a mačičkou Cat. Aj títo noví priatelia sa vydali na cestu k rybníčku. Ked sa Debbie Duck vrátila späť, čakali na ňu všetci jej noví priatelia. Šťastní a veselí si zaspievali na svojom zvieracom koncerte Animal sounds concert.

A čo vy milé deti: aj vy máte svojich dobrých priateľov?

Naši šikovní a skvelí prváčikovia z 1.C si svojich priateľov našli v mini knižôčke, ktorú si sami vyrobili.

Nezabudli ste ? Zopakujte si s nami :

 

kačičkaa duck

čajkaa seagull

kravičkaa cow

mestoa town

mačičkaa cat

rybníka pond

morethe sea

farmaa farm

ovečkaa ship

pesa dog

 

Július Balco so strigôňmiJúlius Balco má určite rád deti, lebo píše pekné detské knižky.

Vikinka Baloghová

….počula som, že Strigôňove Vianoce boli aj večerníčky, lebo keď som bola malá, pozerala som večerníčky.

Kristínka Radáčiová

Beseda sa mi páčila, lebo tam bolo veľa strigôňov. Július Balco si k sebe zavolal strigôňa Adama Župčana z 3.B.

Peter Vanát

… Július Balco mu dával vodu a kávu ….

Patrik Šelmeci

... páčilo sa mi, ako sme mu (pozn. pánovi spisovateľovi) dávali otázky a Július Balco na všetky vedel odpovedať, ako keby si to natrénoval. Páčilo sa mi ešte, ako rozprával o svojom živote, aj to „jak“ bol milý ....

Adamko Župčán

Bol srandovný. Pani knihovníčka bola prezlečená za čarodejnicu Knihomoľku. Môjho kamaráta Adama si pán Balco zobral k sebe, lebo bol dobrý strigôň.

Adamko Machata

Mňa najviac zaujalo, že sme dostávali podpisy. Ja som to vôbec nevedela.. Zaujalo ma aj to, že jedna jeho kniha mala slová opačným smerom… (pozn. v arabštine).. Keď Július Balco “dačo” rozprával, pani knihovníčke spadla bradavica.

Vikinka Vargová

… páčila sa mi tá bradavica, čo mala pod lícom.

Adamko Radáči

Môj obľúbený zážitok na besede bolo, ako nás Július Balco ponúkol perníkmi a robil smiešky.

Miško Murga

… keď zbadal úžasný kostým nášho spolužiaka, privolal si ho k sebe. Potom nám dal aj podpis na papier.

Rebeka Dzechová

Budem sa tešiť, keď pripravíte ďalšiu besedu.

Viktor Huňady

 

žiaci v triede pracujú na papierových projektoch sídliskaNa hodinách vlastivedy sme sa učili o našej obci. Rozprávali sme si o pamätihodnostiach aj novovybudovaných objektoch. Zahrali sme sa na architektov a navrhovali zaujímavé ihriská a sídliská. Vytvorili sme aj projekty o našej obci – Košice. Práca v skupinách nás baví a tak aj na hodinách prírodovedy sme v projektoch spracovali naše poznatky a vedomosti na tému VODA.

 

 

 

práca Vandy JandovejDňa 16. 5. 2011 usporiadali pracovníci CVČ Technik, elokované pracovisko Domino, Popradská 86 v Košiciach obvodné kolo súťaže „Letné viazanie a aranžovanie rastlín“ pre obvod Košice I., II., III., IV. Naša škola bola reprezentovaná v kategórii 5.- 6. ročník Monikou Garbušovou a v kategórii 7. – 8.ročník Vandou Jandovou. Odborná komisia určila na základe získaného počtu bodov postup Vandy Jandovej do krajského kola, ktoré sa uskutoční 16. júna.

 


Stránka 1 z 5


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

Click to english information
rss
Zš na FCB