gototop

Úvod


žiaci na exkurziiDňa 18. 6. 2010 sa uskutočnila ekoturistická exkurzia do Drienovských kúpeľov spojený s exkurziou do múzeí v Drienovských kúpeľoch a v Moldave. V Drienovských kúpeľoch sme mali možnosť vidieť múzeum ceruziek a vecičiek, jediné na Slovensku. Najbližšie múzeum ceruziek je v Anglicku. V Moldave sme si prezreli hospodársky dvor s výstavou exponátov troch remesiel - kováč, šuster, farbiar a krajčír. Exponáty sa páčili nielen deťom, ale aj pedagógom. Touto cestou by sme radi poďakovali pani Labovskej, Rodákovej a pánovi Stanovi za ich starostlivosť.

 

ujo včelár odpovedá na otázky žiakovNavštívil nás chovateľ včiel pán Ilenin (deduško Lucky Ficeriovej) a zaujímavo nám porozprával o chove včiel. Deti upútal zaujímavosťami zo života včiel a rád zodpovedal ich zvedavé otázky.

Ďakujeme Sovíčatá

 

v kameňolomeŠkolský výlet očami žiačky druháčky

Prišli sme do triedy. Na chodbe máme nové skrinky. Za chvíľu vyrazíme na výlet. Už sme v autobuse. Cestovali sme dosť dlho. Konečne sa vypol motor autobusu. Zastali sme pri reštike na čistinke. Trochu sme sa najedli. Teraz sa hráme na preliezkach . Po chvíli sme sa išli pozrieť na pávy. Boli to dvaja prekrásni samčekovia. Šli sme ďalej. Dorazili sme do KAMEŇOLOMU. Boli tam rôzne kamene : veľmi pekné boli kamene pozlátené oranžovým. Mohli sme si jeden zobrať. Vrátili sme sa , ale do reštaurácie. Niektorí sme si niečo objednali. Ešte predtým, než sme nasadli do autobusu, zaspievali sme dôchodcom v sanatóriu pesničku. Jeden pán sa k nám pridal. Potom sme nasadli a išli sme. Nevedeli sme, kde je výstava ceruziek. Opýtali sme sa človeka pri dome. On nám povedal, že v tom dome, kde stál. Boli sme si to overiť. A naozaj, tam bola výstava ceruziek. Vošli sme dnu. Najprv sme mali nakresliť ceruzu v pohybe. Ako beží, skáče, cvičí, hrá futbal. Keď sme dokončili práce, odovzdali sme ich a išli pozrieť obrazy v ich záhrade. Bolo tam veľmi pekne. Potom sme šli dovnútra. Tam boli obrazy, a dokonca slamené klobúky. Bolo to zaujímavé. Ďalšie, kde sme išli, bolo do malej izby. Tam boli ceruzky od výmyslu sveta. Jedna bola obrovská, druhá zasa maličká. Posledná z miestností bola tiež malá. Tam nám jedna teta hovorila o starých foroaparátoch. Že vraj pod jeden fotoaparát si sadneš a ono ťa to odfotí. Keď sme si už všetko pozreli, pri odchode sme si mohli niečo kúpiť. Aj sme si kúpili. Potom sme nasadli do autobusu a prifrčali sme do školy.

Lucka Linkeschová

 

Vanda čaká na svoje vystúpenieŽiačka Vanda Jandová zo 6.A sa zúčastnila celoslovenskej súťaže v rétorike Štúrov Zvolen 2010. Svojimi rečovými schopnosťami, schopnosťou rýchlej improvizácie, reprodukcie textu porotu zaujala. Organizátorom súťaže bolo PODPOLIANSKE OSVETOVÉ STREDISKO ZVOLEN.

 

v skanzeme2. júna sme ráno začali našu objavnú cestu na sever. Po dvojhodinovej (no vlastne trojhodinovej - lebo sa na autobuse hneď vyskytla jedna chyba) ceste sme dorazili do Starej Ľubovne. V skanzene nás privítala tabuľa "Vstúpte s nami do rozprávky" s hádankami a stretnutím s históriou kostolíka z Matysovej ale aj so starou školou. Pokračovaním bola hradná čarodejnica Hexa, ktorú sa nám podarilo vyslobodiť. Bol to zaujímavo strávený čas.

 


Stránka 1 z 7


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

Click to english information
rss
Zš na FCB