gototop

Úvod


27. novembra sa na našej škole uskutočnil Maratón čítania v ruskom jazyku.

Žiaci od 5. ročníka po 9. ročník čítali vybrané ľubovoľné texty v ruštine počas celého dopoludnia. Za odmenu dostali sladké buchty, ktoré pripravili žiačky 9.A triedy spolu s pani učiteľkami Magurovou a Holkovou v rámci hodiny rodinnej výchovy. Pri čítaní žiakov povzbudzovali žiaci, ktorých 2. cudzím jazykom je francúzsky s pani učiteľkou Ferenčíkovou a nemecký s pani učiteľkou Maďarovou.

Bolo to krásne a nezabudnuteľné dopoludnie.

Fotogaléria

 

čítanie prvákomU prvákov sa mi pracovalo dobre. Deti boli aktívne a bolo vidieť, že sa v prvom ročníku veľa naučili. V druhom ročníku určite budúú mať na vysvedčení čisté jednotky.

Adriána Rašiová

Na deťoch sa mi páčilo ako ma počúvali, keď som čítaala. Zaujímavé boli aj ich odpovede na naše otázky.

Zuzka Jakubčáková

Na stretnutie s prvákmi a s pani učiteľkou Francisciovou som sa veľmi tešila. V triede mali nádhernú nástenku.

Saška Guzaninová

 

Čítanie škôlkaromČítanie v škôlke ma fascinovalo. Bol to môj prvý zážitok čítať skôlkarom. Keď som čítal deťom, tak som mal pred nimi trému. Som veľmi rád, že sa im moje čítanie páčilo. Chcel by som sa tiež stať učiteľom v škôlke. Cítil som sa tam, ako by som bol opäť škôlkar.

Filipko Jůza

V škôlke sa mi veľmi páčilo. Malé deti s nami pekne spolupracovali, odpovedali na otázky a kreslili. Cítila som sa tam ako malá škôlkarka, ktorá počúva, čo veľkí tretiaci čítajú.

Elisa Neumannová

Deti počúvali a smiali sa z klamárika somárika. Mala som pocit, akokeby som sa vrátila do škôlky.

Natália Seňová

Páčilo sa mi, že sa deti tešili z nášho čítania a pantomímy. Pekná bola aj rozprávková trieda. Kreslili si postavičky z textu, ktorý sme im čítali. Uhádli zvieratá, ktoré sme im zahrali. Aj keď boli takí malí, boli veľmi šikovní.

Alexandra Miklušová

Páčilo sa mi, ako deti spolupracovali. Na svoj vek boli veľmi šikovné. Bolo to niečo podobné, ako keď sa hrám so svojou dvojročnou sestrou.

Samuel Krajči

 

Najviac sa mi páčilo ako s nami deti spolupracovali. Keď som sa im na začiatku prihovoril, mal som ešte trému. Deti však boli také dobré a veselé, že som po chvíli na trému úplne zabudol. Dojalo ma, keď dievčatko Karin podarovalo pani učiteľke svoj obrázok, ktorý predtým nakreslila.

Samko Chaba

Bolo to prekrásne, úžasné! Detičky boli milučké a zlatulinké. Pekne kreslili a tešili sa z našej návštevy.

Dianka Kondášová

Páčilo sa mi ako škôlkari počúvali naše rozprávky. Pekne kreslili a dobre odpovedali na otázky.

Samuel Žák

V škôlke mi bolo veľmi dobre. Deti nám na otázky pekne odpovedali. Dobre sa s nimi pracovalo. Pekne počúvali, keď sme čítali.

Viktor Ginelli

Cítil som sa dobre. Bol som šťastný a rád, že som deťom mohol čítať.

Ján Čepke

 

Futbalový zápasNa ihrisko ZŠ Kežmarská 28 sme si pozvali futbalistov zo ZŠ Slobody a zohrali sme priateľský zápas. Napriek tomu, že súperi prehrali, sa u nás cítili vynikajúco a v budúcnosti plánujeme aj ďalšie stretnutia.

Žiaci by chceli pokračovať aj v iných športových disciplínach ako napr. vo floorbale. Teraz už len počúvame, komu a kedy zakúpili doma hokejku. Aj takýmto spôsobom chceme napomôcť rozvíjaniu kamarátstiev detí z našej mestskej časti, upevniť zdravie a zdravý životný štýl.

Čo vy nato rodičia?

Nepridáte sa v budúcnosti?

 

Festival Ruský filmŽiaci 5.A aj B aj C a 6.A aj B - ruštinári s pani učiteľkou Mgr. A. Magurovou sa zúčastnili festivalu Ruský film na OSG Petzvalova 4 v Košiciach, kde si žiaci pozreli novú sériu filmu No, počkaj! Po filme nasledoval kvíz Čo vieš o ruských rozprávkach. Žiakom sa toto podujatie veľmi páčilo. Svedčia o tom aj milé fotogragie.

25. marca žiaci 6.A, B opäť ruštinári s p. uč. Mgr. A. Magurovou sa zúčastnili maratónu čítania ruského slova "Čítanie pri samovare" na OSG Petzvalova 4.

7. apríla 2009 o 9.00 v priestoroch CVČ - Košice - okolie sa konalo krajské kolo v recitácii ruskej poézie a prózy a v speve ruských piesní "Ruské slovo".

Michaela Seňová žiačka 6. B triedy pod vedením p. uč. Mgr. A. Magurovej sa umiestnila na 1. mieste a postúpila do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 28. apríla 2009 v CVČ - Technik v Košiciach.

 


Stránka 1 z 3


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

Click to english information
rss
Zš na FCB