gototop

Úvod Aktuality Návšteva Východoslovenskej galérie spojená s Workshopom
Návšteva Východoslovenskej galérie spojená s Workshopom PDF Tlačiť E-mail

Mgr. Filipiaková nás privítala  a predstavila žiakom obrazy slovenských impresionistov. Spomenula slovenského maliara Martina Benku a žiaci si prezreli jeho diela. Zaujal ich obraz červené maky. Upozornila ich na zobrazenie tieňa , ako maliari skúmajú všetko to čo chcú namaľovať. To všetko  si musia najprv podrobne preskúmať a odpozorovať detaily.

Po absolvovaní prehliadky galérie, kde ich pozornosť upriamila na obraz ovocia, žiaci dostali skutočné ovocie a zeleninu. Ich úlohou bolo zobraziť ľubovoľnou technikou vybraný druh ovocia. Pozadie mali vymaľovať farbou, ktorá pripomínala chuť  nimi vybraného druhu ovocia alebo zeleniny.

Druhá časť spočívala v odtláčaní ovocia  rôznymi farbami. Pri tejto technike sa najviac zabávali.

Posledná aktivita bola tvoriť fantastický druh ovocia   3-D technikou.

Žiaci odchádzali z galérie nadšení a pýtali sa, kedy opäť navštívime Galériu.

Vedúca krúžku  Veselý štetec
Mgr. Eva Fedor Pudleinerová

 

 

 


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

Click to english information
rss
Zš na FCB