gototop

Úvod Aktuality Dni energií 2019 pre žiakov ZŠ v priestoroch SPŠ elektrotechnickej v Košiciach
Dni energií 2019 pre žiakov ZŠ v priestoroch SPŠ elektrotechnickej v Košiciach PDF Tlačiť E-mail

Žiaci 8.C pod vedením p. uč. Dovinovej sa zapojili 20.marca 2019 do 9.ročníka súťaže tvorivého podujatia pod názvom „Dni energií pre žiakov 8.ročníka ZŠ“.

Cieľom tohto podujatia bolo vzbudiť u žiakov záujem o životné prostredie, zlepšiť technické myslenie i praktickú zručnosť pri tvorbe vlastných projektov a zvýšiť záujem o technické vzdelávanie.

Júlia Gálová a Karin Maliňáková vytvorili prezentáciu zameranú na znižovanie spotreby energie v domácnosti a získali 3.miesto. Klára Sepešiová a Andriana Turkina vytvorili plagát s tematikou ochrany životného prostredia vo formáte  JPG a umiestnili sa na 1.mieste.

 

Žiaci zábavnou formou rozvíjali svoje schopnosti, spolupracovali so žiakmi - stredoškolákmi a zároveň si aj overili svoje vedomosti z fyziky a environmentálnej výchovy, získali nové poznatky o elektrickej energii z obnoviteľných zdrojov, o možnostiach úspory elektrickej energie správnym používaním a výberom vhodných spotrebičov pre domácnosť.

 


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

Click to english information
rss
Zš na FCB