gototop

Koncom marca, pred veľkonočnými prázdninami, sa na našej škole uskutočnia akcia Týždeň nemeckej kultúry. Žiaci 6. a 7. ročníka vyrábali na hodinách nemeckého jazyka rôzne projekty a plagáty, ktorými vyzdobili chodby našej školy. Chceli tým ostatným spolužiakom priblížiť nie len jeden zo svetových jazykov, ale i kultúru, vedu a umenie.

 

Pondelok bol venovaný geografii Nemecka a nemecky hovoriacich krajín, najmä Rakúska a Švajčiarska. Spoznali sme významné mestá a žiaci 6.C a 7.C triedy sa zúčastnili besedy "Prečo som rád, že sa učím nemčinu" v spolupráci s T-Systems. V utorok sme sa zamerali na vedu, výskum a techniku. Predstavili sme najznámejších fyzikov ako bol napríklad Albert Einstein, ale i rôzne automobilové značky. Streda pred veľkonočnými sviatkami bola venovaná tradíciám, hudbe, literatúre a umeniu. Tento predsviatočný týždeň sme ukončili súťažou, v ktorej vylosovaní žiaci vyhrali sladkú odmenu a tí, ktorí projekty pripravovali navštívili kino.

 

 


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

Click to english information
rss
Zš na FCB