gototop

"Schopnosť kódovať počítačové programy je dôležitou súčasťou gramotnosti v dnešnej spoločnosti. Keď sa ľudia učia programovať v Scratch, naučia sa dôležité stratégie pre riešenie problémov, navrhovanie projektov a vyjadrovanie myšlienok. " - Mitchel Resnick, vedúci vývoja projektu Scratch.

 

Na našej škole  na 2.stupni prebieha  objavovanie základov programovania na hodinách informatiky v prostredí Scratch. Okrem vytvárania vlastných interaktívnych príbehov, animácii a základov programovania sa žiaci naučia kreatívne myslieť, systematicky uvažovať a spolupracovať.

 

 

Vyučovanie prebieha pomocou materiálov a skúsenosti kurikula UCL ScratchMaths ako produkt projektu ScratchMaths, vytvorený tímom UCL Institute of Education v Londýne. Vo Veľkej Británii takto vyučujú na viac ako 50 základných školách.

 

 

 

 

 

 


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

Click to english information
rss
Zš na FCB