gototop

Na krúžku žiaci tvoria predmety využiteľné v domácnosti a pri príprave do školy.  Využívame rôzne odpadové materiály ako sú zbytky látok, vlna, drevené stružliny,  drevený odpad.

 

Servítková technika žiakov veľmi zaujíma a tvorili si obrázky do svojej detskej izby. Tešili sa  z maľovania autoportrétu a práca sa im veľmi vydarila. Keď sme dostali maliarske stojany, cítili sa ako ozajstní maliari. Pri práci s tavnou pištoľou som pomáhala každému žiakovi, ale dievčatá sa snažili byť samostatné a naozaj sa im práca darila. Sršali novými nápadmi. Dokonca sami vytvorili 3 D  model detského ihriska z odpadového materiálu. Vianočný papier z darčekov po Vianociach a rolky z toaletného papiera sme využili na tvorbu stojana na perá a ceruzky. Kvety vo váze sa dajú vytvoriť aj z pokrčeného papiera, ktorý po nalepení vymaľovali. Zaujímavá technika bola zväčšovanie námetu podľa štvorčekov. Bola to práca náročná, ale efekt z nej bol výrazný a žiaci sa potešili z vydareného výsledku. Obidve skupiny sa veľmi tešia na ďalší týždeň a vypytujú sa „ Čo budeme robiť  dnes ? „

Vedúca krúžku Mgr. Eva  Fedor Pudleinerová

 


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

Click to english information
rss
Zš na FCB