gototop

Východoslovenské múzeum v Košiciach v spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave uskutočnilo výstavu, ktorej zámerom bola prezentácia unikátnej zbierky modelov húb významného československého mykológa, PhMr. Karola Voneša, ktorá je súčasťou zbierok Baníckeho múzea v Rožňave.

V zbierkovom fonde Baníckeho múzea sa nachádza vyše 500 modelov plodníc húb, ktoré sa do múzea dostali kúpou ešte koncom 70-tych rokov. Aj po takej dlhej dobe pôsobí väčšina z nich veľmi realisticky. Sú medzi nimi aj modely takých druhov, ktoré sú kriticky ohrozené, chránené, alebo veľmi vzácne. Na výstave, ktorej sa zúčastnili žiaci 5.C s pani učiteľkou Holkovou mali naši žiaci možnosť vidieť na vlastné oči  túto unikátnu, na Slovensku ojedinelú, zbierku modelov húb.

Výstavu dopĺňali informačné bannery so základnými poznatkami o hubách, ich význame, ochrane a využití čo súvisí s vyučovacím celkom v biológii 5. ročníka ZŠ.

Spracovala: Mgr. Dovinová Dagmar

 


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

Click to english information
rss
Zš na FCB