gototop

Úvod Aktuality Projekt: Educate Slovakia
Projekt: Educate Slovakia PDF Tlačiť E-mail

V dňoch od 25.1. 2016 do 29.1. 2016 sme na našej škole privítali milú návštevu zo zahraničia, dvoch študentov z Indonézie a Taiwanu v rámci medzinárodného projektu Educate Slovakia v spolupráci s organizáciou AIESEC Košice, Incoming Exchange Programme.

Projekt bol zameraný na zlepšenie medzi-kultúrneho porozumenia a globálneho zmýšľania slovenskej mládeže a na podporu rozvoja ich líderských schopností prostredníctvom medzinárodného prostredia a moderného neformálneho vzdelávacieho programu a hlavne na rozvíjaniei komunikačných zručností v cudzo jazyku.

Projekt pozostáva z týždňového učebného plánu, v rámci ktorého prichádzajú lektori z rôznych častí sveta viesť prednášky a interaktívne workshopy, ktoré za aktívneho používania anglického jazyka rozvíjajú sebareflexiu, zodpovednosť a toleranciu k rozmanitosti.

Program vedie dvojica medzinárodných študentov – na našej škole študentka práva z Taiwanu- Yoki, a študent elektrotechniky Fadel z Indonézie.

Témy boli zamerané na kultúrne porozumenie a osobnostný rozvoj, primerané vekovej skupine  žiakov druhého stupňa. Každý deň sa venovali inej téme:

- spoznaj mňa a moju krajinu

- tradície krajiny

- životný štýl v modernom svete

- sebarozvoj a životné možnosti

- medzi-kultúrna komunikácia.

Našich žiakov potešila nová forma učenia, interaktívne hry pre žiakov, prezentácie s množstvom informácií  spestrili cudzojazyčné hodiny. Spoznávali nové krajiny, získali informácie o zvykoch a tradíciách a o odlišnom životnom štýle.

Na druhej strane si zahraniční študenti vyskúšali úlohy učiteľa a spoznali náš školský systém. O našich študentoch sa vyjadrili že sú šikovní, príjemní a otvorení mladí ľudia. O našich pedagógoch, že majú široký rozhľad, sú veľmi nápomocní, milí, pohostinní a ústretoví.

Páčilo sa im naše mesto Košice, hlavne Dóm Svätej Alžbety, ZOO v Kavečanoch a mierumilovní ľudia. Prezradili nám, že boli očarení našou snehovou krajinou,  prvý krát v živote videli sneh a sánkovali sa.

Mgr. Zuzana Sluková, vedúca predmetovej komisie anglického jazyka

 


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

Click to english information
rss
Zš na FCB