gototop

Úvod

Na našej škole sa učíme okrem anglického, ruského, nemeckého a francúzskeho jazyka aj taliansky jazyk. V dňoch 30.4. až 5.5. 2014 sme uskutočnili poznávací zájazd do Talianska. Ubytovaní sme boli v prímorskom stredisku Rimini – Riccione.

 

Prvý deň sme absolvovali celodenný výlet do obrovského zábavného parku, delfinária v Oltremare. Mali sme možnosť vidieť atraktívne predstavenie delfínov, dravých vtákov a  rôznofarebných papagájov žijúcich v Brazílii. Lúštili sme hlavolamy, obdivovali podmorský svet, živočíchy v expozícii Prales a sledovali sme v 3D s efektami Vznik zeme podľa Darwinovej teórie.

Nádherné historické pamiatky sme obdivovali v mestách Florencia a Bologna.  Pred plavbou loďou a prehliadkou Benátok sme navštívili miništát San Marino na hore Monte Titano.

V meste Maranello spoločnosť Ferrari zriadila múzeum Ferrari venované tejto  značke športových vozidiel. Prezreli sme si pretekárske autá z histórie Formule 1, Formule 2, FIA Challenge, osobné automobily, najúspešnejších pretekárov, trofeje, fotografie, filmy a ďalšie historické predmety súvisiace s talianskym pretekárskym priemyslom.

Na prechádzkach historickými časťami miest sme nezabudli  ochutnať vynikajúcu taliansku zmrzlinu a tradičné talianske jedlo, pizzu.

Fotogaléria

 


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

Click to english information
rss
Zš na FCB