gototop

Oznamy rodičom

Rodičovské združenie

 

Čítať celý článok...

vyučovanie informatickej výchovypodpora vyučovania informatiky


Virtuálna prehliadka školy 
(odkaz sa otvorí v novom okne)


Slovníček AJ a NJ

 


Úvod
Naše mesto na našej škole PDF Tlačiť E-mail

V piatok 9. júna sa naša škola zapojila po piaty krát do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku pod názvom Naše mesto. Do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku sa už po jedenásty krát zapojili firemní zamestnanci – dobrovoľníci, aby pomohli skrášliť školy, škôlky, vyčistiť a zlepšiť mesto v ktorom žijú iným organizáciám, ktoré potrebujú takúto pomoc. Organizátorom podujatia Naše Mesto je každým rokom Nadácia Pontis.

Prvý ročník sa uskutočnil už v roku 2007 v Bratislave a postupne sa pridávali aj ďalšie mestá.

 

V rámci podujatia sa prostredníctvom realizovaných aktivít dostáva reálnej pomoci konkrétnej organizácii a mestu, či už vo forme manuálnej práce, alebo cez aktivity zamerané na odovzdávanie skúseností a vedomostí.

Cieľom podujatia nie je len personálne pokrytie aktivít, ale aj podpora vytvárania vzťahov dobrovoľníkov k danej lokalite, preberanie zodpovednosti firiem za prostredie  v ktorom pôsobia, či podpora angažovanosti obyvateľov v tom, čo sa deje v ich okolí. Navyše je to príležitosť na vytváranie kontaktov a budovanie spolupráce medzi samosprávou, zapojenými firmami, mimovládnymi organizáciami a obyvateľmi mesta.

"Naše Mesto“ patrí už k našim tradičným aktivitám, do ktorých sa každoročne zapájame. Je to vynikajúci projekt, ktorý pomáha zaangažovať aj nás učiteľov, žiakov, rodičov a firemných dobrovoľníkov a ukázať, že pomoc a spolupráca sa dajú prospešne prepojiť. V areáli našej školy sa tak v piatok pracovalo. Zbierali sme odpadky v okolí školy, upravovali sme záhony rastlín, natierali sme plot, zábradlia, pódium v školskom átriu, založili sme ďalší záhon rastlín pri výbehoch na 1.stupni. Všetko sa to dialo za pomoci Vás, učiteľov, žiakov, Vašich rodičov, aj nepedagogických zamestnancov  a firemných dobrovoľníkov z dvoch firiem: Faurecia Automotive Slovakia s.r.o a T-Systems Slovakia s.r.o.  Za Vašu pomoc Vám ďakujeme a aj vďaka Vám sme mali opäť možnosť upraviť si a skrášliť naše školské prostredie.

Posledná úprava Streda, 30 August 2017 09:40
 
Medardova kvapka PDF Tlačiť E-mail

Ako to bolo na Medarda? A kde kvapkala Medardova kvapka?

Pani učiteľky spolu so žiakmi 8. júla od rána vyzerali vonku oknom a sledovali oblohu, pretože čakali vzácnu návštevu z Evanjelickej materskej školy na Muškátovej ulici č. 7 v Košiciach.

Posledná úprava Pondelok, 12 Jún 2017 15:25
Čítať celý článok...
 
Výlet 3.B a 3.C PDF Tlačiť E-mail

Dňa 7.6.2017 sa žiaci 3.B a 3.C zúčastnili školského výletu na Alpinke.

Navštívili zážitkovo – zábavný areál: Údolie manitou kde sa im venovali animátorky. Spolu vytvárali indiánske čelenky, strieľali z luku, triafali loptičkou do cieľa, naučili sa indiánsky tanec a pozdrav.

 

Čítať celý článok...
 
Rodičovské združenie PDF Tlačiť E-mail

Dňa 12.06.2017 v pondelok sa o 16.30 hod. uskutoční triedny aktív rodičovského združenia.

Posledná úprava Štvrtok, 08 Jún 2017 08:06
 
Naše Mesto na našej škole PDF Tlačiť E-mail

Posledná úprava Pondelok, 29 Máj 2017 12:18
 


Stránka 9 z 51

Naposledy pridané

Najčítanejšie

RSS kanál

English information


ZŠ Kežmarská 28 Košice, skola@zskezmarska28.sk, t.č. 055/6425192 Prevádzkované na Joomla!.
Warning: call_user_func(tdo) [function.call-user-func]: First argument is expected to be a valid callback in /hosting2/zskezmarska28.sk/templates/themza_j15_80/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

TOPlist
Click to english information
rss
Zš na FCB
Joomla extensions by Siteground Hosting